Sekret płaskiego brzucha

Płaski brzuch to coś o czym marzy każda z nas. I nic w tym dziwnego, bo jak się okazuje tłuszcz zbierający się wokół pasa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może zagrażać zdrowiu.

Pierwsza zasada płaskiego brzucha mówi o tym, aby unikać zaparć. Najprostszym sposobem na pokonanie wzdęć i wypchanego brzucha są:
przyjmowanie odpowiednie ilości płynów
spożywanie przynajmniej 25 g błonnika dziennie
regularna aktywność fizyczna

Jeśli masz problem ze zbyt okrągłym brzuchem wyklucz ryzyko alergii pokarmowych. Pamiętaj jedynie, że samodzielne diagnozowanie alergii może się nie sprawdzić. Jeśli więc masz poważne podejrzenia wykonaj testy.

Ostatni z sekretów płaskiego brzucha mówi o tym, aby nie jeść za szybko. Jedząc regularnie nie doprowadzisz do sytuacji, w której dopadnie Cię wilczy apetyt i rzucisz się na jedzenie. A gdy głód jest silny jemy nie tylko szybko, ale i często niedokładnie przeżuwamy pokarmy, połykając przy tym spore ilości powietrza.

Wzdęć można również uniknąć rezygnując z gazowanych napojów czy stosowania gumy do żucia. Jeśli zależy Ci na płaskim brzuchu pamiętaj, że cukier również nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Postaraj się więc w całości wyeliminować go ze swojej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *